Hledám nová SB přihlaš se tady.

Reklamy sem! jinde je ignoruju!Jak na akné??

19. prosince 2009 v 16:54 | Anuska |  Tipy a Triky
Jak uvnitř, tak venku..
Důležité je si uvědomit, ze akné není jen nemocí kůže.. Kůže je zrcadlem toho, jaké je naše tělo uvnitř, vypovídá o stavu a funkci našich vnitřních orgánů. Když tedy chceme úspěšně léčit akné, nestačí nám pouze ošetřovat kůži zvenku, je potřeba léčit celé naše tělo, vyčistit ho a zásobovat dostatkem výživných a léčivých látek.. Jednou týdně si udělejte peeling nebo si jen uvařte obyčejnou logrovou kávu a logrem si pak přejíždějte po obličeji, zrníčka logru pleť krásně vyhladí. Večer nechoďte do postele neodlíčení - póry se ucpávají a vzniká skvělé prostředí pro akné. Čas od času (1x za 2 týdny) si napařte obličej nad horkou vodou, do které přidáte hrst a půl sušeného heřmánku. Po napaření si můžete na T-zonu (čelo nos a místa okolo úst) nalepit náplasti proti zacpávání porů. Boláčky si "nenípejte". Pouze některé a jen po napaření, kdy jsou pory otevřené. Jednou za čas doporučuji jakoukoliv masku. Pro jasnost pleti můžete rozkrojit citron a přejíždět jím po tvářích, ale pozor na oči! A když vaříte, zkuste uždibovat z kvasnic! Nebo mějte v lednici jedny čerstvé kvasnice výhradně pro sebe, a každý den uloupněte. Jsou docela dobré, ale hlavně pomáhají. Ráno odstraňte nečistoty z obličeje navlhčenými ubrousky. Mažte se krémem! Ten pokožku neustále zavlažuje. Vychytávka je také toto: do jakéhokoliv rozprašovače - třeba jen po "vyplácané" voňavce, kterou pečlivě vypláchnete - nalijte studenou vodu a noste to při sobě, sem tam si obličej trochu přestříkejte. Tak dostane pleť vodu nejen z krému, samozřejmě dostatečného pití (nejméně 2 litry denně), ale i z rozprašovače
Přípravky proti akné
V dnešní době je možné léčit akné mnoha způsoby. a trhu je široký sortiment volně prodejných přípravků proti akné, určený k čištění obličeje (Effaclar) zahrnující speciální mýdla a dalších rozmanité výrobky (pasta Matis, sada Dermaclear). Klíčem k léčbě akné je nalezení přípravku, který bude dobře reagovat s vaší kůží a životním stylem, bohužel neexistuje přípravek, který by účinkoval stoprocentně pro všechny. Vaše hledání může vypadat metodou pokus-omyl, ale důležité je používat vždy přípravek delší dobu - když používáte různé přípravky, je nutné používat každý alespoň několik týdnů, aby se dal jeho účinek zhodnotit. Nadměrné používání jakéhokoliv přípravku může způsobit rudnutí, suchou kůži a ve vyjímečných případech vést ke zhoršení akné. Proto je důležité dodržovat instrukce k užívání přípravků, aby správně působil. Dostupným a účinným přípravkem na akné je například gel na akné. Mytí obličeje jemným mýdlem, několikrát denně může zmírnit akné, díky vyčištění pórů od přebytečného maziva. Samozřejmě, přílišné mytí obličeje může vést k jeho vysušení a ještě větší produkci maziva, které akné způsobuje. Pokud máte akné, které potřebuje účinnější léčbu než pouhé mytí obličeje, je k dostání také velký počet léčiv na lékařský předpis a speciálních krémů (sérum Matis), které vyčistí jemné, ale i velmi pokročilé akné. Ať už budete akné léčit jakkoliv, mějte na paměti, že chvilku trvá než se objeví první pozitivní výsledky. Nadužívání produktu pravděpodobně akné pouze zhorší, stejně jako časté střídání používaných produktů, proto je nejlepší držet se u jednoho - tak dlouho jak je efektivní. Pokud vám standartní léčba nepomáhá, požádejte svého dermatologa o více efektivní léčbu, například léčbu antibiotiky.
Pro pročištění pleti je důležitá především vyvážená skladba stravy, pečlivá hygiena, správný pitný režim, protože voda je pro čistotu pleti nezbytně nutná, vyvarování se stresu, který je významným faktorem při akné, dostatek spánku a čerstvého vzduchu, jelikož pobyt na slunci podporuje v těle tvorbu vitaminu D, který zásadně ovlivňuje čistotu pleti.

Můj typ:Pokud máš pupínek,ale ještě není zralý,ale chceš se ho zbavit co nejdříve,nanes na pupínek tenkou vrstvu pasty na zuby,přes noc se s pupínkem rozluč!:o)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama